Врадіївська районна гімназія

Врадіївської районної гімназії

Стаж роботи -  23 роки

Кваліфікаційна категорія – вища

Проблемна тема: «Використання інноваційних технологій в навчально-виховному процесі»

Педагогічне кредо : « Давати дітям знання – мій професійний обов’язок, давати радість від навчання – поклик душі»

Творче  кредо: Якщо до вогника натхнення вчителя додати іскорку бажання дитини, то отримаємо спільне багаття творчості і фантазії.

Щоб вести дітей за собою, необхідно самому рухатися, не зупиняючись. Дитина, яку заохочують вчиться вірити в себе. Дитина, яку хвалять, вчиться вдячності. Дитина, оточена приязним ставленням, вчиться радості життя. Дитина, в чесному довкіллі, вчиться правди і справедливості.

Людина надзвичайного педагогічного хисту, непересічного розуму та безмежної чистоти. Саме такою є Лопухова Марія Олексіївна – вчитель початкових класів Врадіївської районної гімназії.  Марія Олексіївна дар проводити надзвичайно цікаві уроки. Подаючи навчальний матеріал, вона постійно дивиться в очі своїх учнів і чекає їхньої реакції.  Для неї мукою є мовчання учнів, вона чекає розуміння. Очі її сяють на уроці, вона на наче окрилена музою викладання, готова відповідати на всі (навіть безглузді) запитання школярів. Усі проблеми школи стають її проблемами, так само і їх радощі є і її радощами теж.  Марія Олексіївна не має сумніву в тому, що її учні найкращі.  Це й не дивно, адже у такої вчительки не може бути не найкращих учнів. Марія Олексіївна дає учням не лише високий рівень знань, а й учить мати особистий світогляд, відстоювати свою позицію, передусім бути особистістю.

Школа і шкільне життя мають дивувати дітей, ведучи їх усвіт пізнання, такий захоплюючий, як дитячі забави, такий чарівний, як диво казки.

Тому у своїй роботі Марія Олексіївна виходить за сталі рамки, віддаючи перевагу інноваційним технологіям, які передбачають формування у молодших школярів соціальних навичок і, насамперед, співпрацю. Вона переконана, що саме парні та групові форми роботи формують у дітей повагу до інших, тактовність, толерантність. Марія Олексіївна на перше місце ставить виховні технології: громадянське виховання та формування здорового способу життя. Важливі педагогічні задачі вона реалізує через уроки. А щоб дійти до кожного, вчитель сфокусовує зусилля на позитивному ставлення  до навчально – виховного процесу всіх його учасників.

Кожного ранку заходжу в клас.

Бачу веселі допитливі очі.

Діти! Я серце відкрила для вас,

Щедрість його я віддати вам хочу!

Ви – сьогодення моє й майбуття,

Ви – моє щастя і здійснена мрія,

Труднощя, смуток і радість життя,

Вічна тривога і світла надія.